KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12823031
nr 1282 3031
Hans Dahl
(1849-1937), Norge
Akvarell, Hans Dahl, Landskap med skojande figurer, signerad, 25x35 cm
Hans Dahl, norsk bildkonstnär född 1849 i Granvin, död 1937 i Balestrand.
måndag 21 oktober 2019
kl 18:10:51
Hans Dahl
Läs mer om Hans Dahl